تبلیغات
طب و تغذیه اسلامی ، قرآن درمانی - خواص تخم مرغ

تخم مرغ فراتر از غذا تخم مرغ ماده غذایی شناخته شده ای است كه از نظر كیفیت بعد از شیر مادر و در رتبه دوم قرار می گیرد. تخم مرغ نه تنها یكی از با كیفیت ترین منابع پروتئینی است بلكه تقریبا" دارای تمامی ویتامینها (بجز ویتامین C) و مواد معدنی مورد نیاز بدن انسان است. به عبارت دیگر، تخم مرغ بهترین منبع پروتئینی است كه حاوی ویتامینها و مواد معدنی ضروری نیز است كه به عالی ترین وجه ممكن بسته بندی شده است . آنچه كه همیشه در مورد تخم مرغ در ذهن متصور می شود خاصیت تغذیه ای آن است ولیكن تخم مرغ دارای اثرات دیگری نیز می باشد كه این ماده پروتئینی با ارزش را از سایر مواد غذایی مجزا می سازد. كه مواردی كه در ذیل آمده است از آنجمله اند:

1- مصرف یك تخم مرغ درروزبه حفظ سلامت چشم هاكمك می كندواگرتخم مرغ باماده "لوتئین "غنی شده باشدمی تواندازبروزنابینایی نیزپیشگیری كند‏.‏ ‏.‏ لوتئین یك رنگدانه زردرنگ است كه بطورطبیعی درزرده تخم مرغ ,ذرت و هویج یافت می شودوازبروزاستحاله ماكولاچشم پیشگیری می كند محققان به منظورافزایش مقدارلوتئین تخم مرغ ,به مرغهاخوراك ذرت یاسویادادندكه بالوتئین جامداستخراج شده ازگل همیشه بهارو سایرگیاهان غنی شده بود.

2- یك گروه از محققان آمریكایی موفق شدند یك ژن خارجی را وارد دی ان ای(DNA) جنین مرغ كنند. هنگامی كه این جنین مرغ به سن بلوغ برسد می تواند تخمهای بگذارد كه دارای پروتئینی است كه همان ژن خارجی آن را كدگذاری كرده است. دانشمندان پروتئینهای دارویی رااز سفیده این تخم مرغها جدا می كنند و به صورت دارو در اختیار بیمارا‌ن قرار می دهند. هر كدام از این تخم مرغها می تواند حاوی 17 میلی گرم یا بیشتر از پروتئین با خواص دارویی مورد نظر باشد كه برای چند نوبت مصرف یك بیمار كافی ا‌ست.3- غنی سازی تخم مرغ با اسیدهای چرب غیر اشباع n-3موجب افزایش مقادیر این مواد در رژیم غذایی روزانه افراد می گردد و بدلیل اینكه متابولیت های عوامل مذكور در بدن انسان آثاری همانند كاهش ویسكوزیته و فشار خون ، كاهش تجمع پلاكتها و بی نظمی های قلبی دارند و نیز موجب پایین نگاه داشتن سطح تری گلسیرید خون می شود, بنا براین افزایش مصرف اسیدهای چرب غیر اشباع n-3 از طریق تخم مرغ های غنی شده موجب بهبود وضعیت سیستم ایمنی و پیشگیری از بیماریهای قلبی می گردد.

 4- تجویز زرده تخم مرغ دارای عوامل ایمنی زای ضد كاندیدا در بیمارانی كه دچار اگزما و آلزایمر بودند در بهبود آنها تاثیرات مثبت داشته است. این مطالعه در آمریكا صورت گرفته است.

5- طی آزمایشی مرغها را جهت تولید تخم مرغهای حاوی پادتن ضد ایدز در معرض ویروس HIV قرار دارند. استحصال پادتن از این تخم مرغها جهت درمان افراد آلوده بعنوان یك طرح مطرح است.6

- دانشمندان هندی بزودی خواهند توانست از تخم‌مرغ برای درمان مارگزیدگی استفاده كنند. سوبا رائو مدیر علمی بنیاد تحقیقات علمی ویتال مالیا در بنگلور گفت شیوه جدید، شامل گرفتن پادتن از تخمكهای مرغ برای ساختن پادزهر است. تخمكهای مرغ در زرده تخم‌مرغ متمركز شده است.

 7- لیزوزیم، آویدین و فسفوتین و سایر مواد شیمیایی راكه سودمندی آنها جهت بهبود زندگی انسان شناخته شده استرا می توان از تخم مرغ استخراج نمود. اسید سیالیك و سیال اولیگو ساكارید ها كه از اجزا مهم شیر مادر در انسان بوده و اولین خط دفاعی بر علیه اجرام بیماریزا، ویروسها و سموم را ایجاد می نمایند را ژاپنیها در مقیاس تجاری از تخم مرغ جدا نموده اند. كاربرد سیال اولیگوساكاریدهای استخراج شده از زرده تخم مرغ، جهت ممانعت از عفونت روتاویروس ، كه یكی از عوامل اصلی گاستروآنتریت نوزادان می باشد، گزارش شده است.

8- محققین جهت كنترل بیماری تورم پستان در گاو از زرده تخم مرغ خشك شده استفاده نموده اند كه بوسیله مرغهای ایمن در برابر استافیلوكوكسی ها و استرپتوكوكسی ها تولید گشته است.

 9- طبق یافته های جدید محققان، زنانی كه در طول دوران نوجوانی خود تخم مرغ بیشتری نسبت به همسالان خود مصرف كرده باشند در خطر كمتری از نظر ابتلا به سرطان سینه هستند .طبق نظر پژوهشگران دانشگاه هاروارد تخم مرغ به علت سطح بالای آمینو اسیدهای ضروری ویتامینها و مواد معدنی باعث محافظت فرد در برابر سرطان سینه میشود. محققان عنوان كرده اند كه دلیل این مساله ممكن است این باشد كه تخم مرغ با اتصال به هورمون جنسی استروژن در دستگاه گوارش باعث بروز چنین اثری در كاهش سرطان میشود.

10- همچنین در كتب قدیمی طب نیز از خواص درمانی تخم مرغ صحبتهای زیادی بعمل آمده است كه بعضی از آنها به شرح زیر است: مطابق آنچه در كتب طب سنتی آمده است مالیدن تخم مرغ پخته مخلوط با زعفران جهت تسكین درد و ورم بواسیر و با عسل جهت بر طرف شدن كك مك و آثار سیاهى جلد(پوست) نافع است و چون چهار تا پنج عدد زرده را با زیره كرمانى و گل بابونه پس از كوبیدن مخلوط كرده ، بر پارچه آب ندیده بمالند و آنرا روى آتش ملایم گرم كرده ، بر كمر ببندند درد آن را تسكین مى دهد و چون زرده را گرم كرده روى دمل بگذارند و روى آن پارچه اى بچسبانند، باعث سرباز كردن آن شده و زخم آن را التیام مى دهد.

11- دانشمندان به‎‎ كمك‎ پوسته تخم‎ مـرغ به‎ میزان‎ فشار و نوع انفجارهواپیماها پـی‎ بردند. به‎‎‎ نوشته نشریه علمی‎ ویسن‎‎ شافت‎ آلمـان در اینترنت‎‎, محققان‎ با ساخت یك‎ نمونه‎‎ شـبیـه سازی‎ شده‎‎‎ باپوسته تخم‎ مرغ به ارتباط میان‎ فشار انفجار و تعداد ذرات‎ و اجزا به‎ جـای‎ مانده‎ از انفجار پی‎ بردند. این‎‎ پژوهشگران با انفجار پوسته‎ تخـم‎ مـرغ در هوا توانستند ازمیزان‎ بزرگی‎, اندازه‎ و شكل‎ قطعات‎ و تكه‎‎‎ های‎ شكسته شـده مـوجـود, فشار, شدت‎ و نوع انفجار را تعیین‎ كنند. به‎‎ گفته هانس‎ یورگن‎‎ هرمان و همكارانـش‎ در دانشگاه‎‎‎‎ اشتوت‎‎ گارت نمونه شبیهسـازی‎ شـده می‎ تواند پس‎ از انفجار هواپیماهـا مـشخـص‎ كند كه‎ علت‎ انهدام‎ هواپیما, آتـش‎ سـوزی‎ و یا بمب‎ گذاری‎ بوده‎ است‎. دانشمندان‎‎ برای‎ این كار ابتدا مـحتـویـات‎ تخم‎ مرغ را خالی‎ و پوسته‎ آن‎ را خشك‎ و سپس‎ آن‎‎ را با تركیبـی‎ از هیـدروژن و هـوا پـر كردند و این‎ تركیب‎ گازی‎ را آتش‎ زدند. پژوهشگران‎ سپس‎ آنها را بـه‎ كمـك‎ پـرتـاب‎ كننده‎ هایی‎ روی‎ دیوار یا كف‎ زمین‎ پـرتـاب‎ كردند. پژوهشگران‎ تكه‎‎ها و اجزا پوسته تخم‎ مرغ ها را جمع‎ و از لحاظ میزان‎ و تعداد بـزرگـی‎, آنها را بررسی‎ كردند. دانشمندان‎ پس‎ از بررسی‎ های‎ خود دریافتند, انفجارها در مقایسه‎ با ضربات‎‎ سخت و شدید, اجزا و تكه‎ های‎‎ بیشتر و كوچكتری تولید می‎ كنند. به‎‎ عبارت‎ دیگر هرچه فشار انفجـار بیـشتـر باشد به‎ همان‎ نسبت‎ ویرانی‎‎ و خرابی بیشتـر است‎‎ و به‎‎ همان‎ نسبت نیز اجزا و تكـه هـای‎ بزرگ‎ اما كمتری‎ تشكیل‎ می‎ شوند. به‎‎‎ گفته پژوهشگران‎‎‎ این دانـشگـاه, میـزان بزرگی‎‎ این‎ اجزا می تواند با یـك‎ معـادلـه‎ ریاضی‎ محاسبه‎ شود. به‎ كمك‎ چنین‎‎ معادلاتی‎‎ پیش‎ از این برای‎ پـی بردن‎‎ به‎‎‎ میزان كمیت‎ شیشه های‎ شكسته و یـا خرده‎‎‎ سنگ‎ استفاده می‎ شده است‎. ارتباط میان‎ فشار و بزرگی‎ اجـزا نـه‎ فقـط برای‎‎‎ تخم‎ مرغ بلكه‎‎ برای پوشش‎ های بستـه و محفوظ دیگر نظیـر تـانكـرهـای‎ گـاز و یـا هواپیماها نیز مهم‎ و تعیین‎ كننده‎‎ است‎ بـه شرط آنكه‎‎ پس‎ از وقوع یك‎ سانحه هوایی‎ و یا انفجار گاز, اجزا و تكه‎ های‎ كافی‎ در محـل‎ یـافت‎ شود, می‎ توان‎ به‎‎‎ كمـك‎ نمونـه پوسته تخم‎ مرغ علت‎ انفجار را بیان‎ كرد.

 12- تخم مرغ و چسب های تاریخی تاریخچة ساخت و كاربرد چسب به دوران ماقبل تاریخ برمی گردد، یعنی به زمانی كه انسانها در غار زندگی می كردند. نقاشی های كشف شده برروی دیوار غارها نشان می دهد اجداد هنرمند و غارنشین بشر امروز برای نقاشی كردن، رنگهای مورد نظر خود رابا تخم مرغ، خون خشك شده و شیرة گیاهان مخلوط می كردند تا خاصیت چسبندگی پیدا كند و بر روی سنگها بهتر بنشیند. بعدها مصریان باستان و سایر تمدنها یاد گرفتند كه برای تهیه چسب های محكمتر، پوست و استخوان حیوانات را بجوشانند تا به موا‌د چسبنده بهتری دست پیدا كنند. امروزه دیگر از چسبهای طبیعی كمتر استفاده می شود وچسبهای بسیار محكم از تركیبات شیمیایی ساخته می شوند و بعضی حتی تا چند تن فشار را به راحتی تحمل می كنند.

 13- نقش تخم مرغ در رژیم های غذایی بعد از عمل جراحی رژیم غذایی مایعات غلیظ بیمارانی که دوران حاد بیماریها را تا حدودی سپری نموده اند، با بهبودی نسبی خود می توانند از رژیم غذایی مایعات غلیظ استفاده نمایند.مواد مجاز در این رژیم غذایی علاوه بر مایعات مجاز در رژیم غذایی مایعات رقیق شامل مواد دیگری می شود که تدریجا می توان وارد برنامه غذایی بیمار نمود. این مایعات شامل شیر بدون چربی، شیر معولی، مخلوط شیر و تخم مرغ و سوپ های تهیه شده از گوشت تازه، حبوبات یا غلات و سبزی می باشد. این سوپ ها پس از آماده شدن باید صاف شوند و سپس مصرف شوند. باید دقت شود که این مایعات تدریجی و با حجم کم وارد برنامه غذایی بیمار شود و به تدریج حجم مایعات هر وعده را افزایش داده و فاصله وعده ها را زیادتر کرد، تا اینکه به 6 وعده در شبانه روز برسد. در صورتی که بیمار منعی در مصرف خامه نداشته باشد می توان به مایعات مجاز در این رژیم غذایی خامه اضافه نمود و به این ترتیب کالری دریافتی بیمار را افزایش داد در صورتی که بیمار بتواند رژیم غذایی مایعات غلیظ را به خوبی تحمل نماید با بهبودی بیشتر و کاهش عوارض بیماری می تواند از رژیم های غذایی نرم که رژیم کامل تر است استفاده کند


نوشته شده توسط مهندس آریایی در یکشنبه 13 تیر 1389 ساعت 08:07 ق.ظ | لینک ثابت | نظرات ()